O projektu

Kdy jindy než právě teď je čas podpořit živnostníky, podnikatele a organizace z Hradce Králové a okolí! Potýkají se už s druhou vlnou koronavirové pandemie, která opět zasáhla do jejich podnikání a jejich životů. Mnozí zůstali náhle bez příjmů, ovšem s neúprosně naskakujícími náklady. Lépe na tom nejsou ani jejich zaměstnanci. Pojďme pro všechny, kteří to potřebují společně něco udělat! Máme znovu příležitost podpořit je – drobnou či větší útratou, zakoupením voucheru pro budoucí nákup nebo jen sdílením jejich nabídky na sociálních sítích či mezi přáteli. Pojďme pomoct lidem, kteří vydrželi a nenechme je v tom!

Žijeme tady společně. Společně se radujeme, setkáváme se, společně pracujeme – jsme sousedé, příbuzní, přátelé, známí, kolegové. Prostě komunita. Komunita, která se téměř denně potkává a která si musí pomáhat, když je to potřeba. Nikdy mi nebylo lhostejné, kde žiju, v jakých podmínkách a co se děje na dohled ode mě. Snad proto jsem se v minulosti rozhodl vstoupit do politiky a určitě proto jsem v červnu 2020 spustil portál hradecsipomaha.cz na pomoc těm, kdo se v našem městě podnikajíc či podnikavě zasluhují o jeho tradičně bohatý život a dostupnost všeho, co ke stotisícovému městu v srdci Evropy dnešních dnů patří.

Co mě k tomu motivovalo? Určitě ne jen má kanditatura za ODS do Senátu v hradeckém volebním obvodu v roce 2020. Udělal jsem to v první řadě proto, abych v době návratu k normálu po jarní koronavirové krizi podpořil všechny, kteří to potřebují, bez ohledu na politiku a cokoliv jiného. Udělal jsem to pro svoji ženu, která v centru Hradce provozuje obchod s oděvy. A udělal jsem to úplně stejně i pro každého jiného, byť neznámého člověka, který má třeba na druhém konci města večerku nebo smíšené zboží. Udělal jsem to pro všechny, kteří celé roky v Hradci Králové podnikají. Protože podnikat v Čechách, to znamená nepočítat s ničím, o co se sám nezasloužím. Čeští podnikatelé, ty hradecké nevyjímaje, si prostě zvykli o nic si neříkat, protože většinou nic nedostanou. Pokud si na ně stát vzpomene, přinese jim to obvykle nadbytečné papírování a zátěž, třeba v podobě EET. Stejně tak se ale problémy malých firem promítají do života jejich zaměstnanců. Ale nejsou to jen podnikatelé, jde také o divadla, sociální podniky, kluby a další menší i větší podniky, kde pracují lidé. Jde prostě o všechny, kdo měli v minulosti chuť a odvahu postavit se na vlastní nohy a začít něco dělat a neztrácí ji ani teď. Řada z nich se ale dnes neobejde bez pomoci nás všech, a proto – pomáhejme si navzájem!

Přeju si, abychom tady u nás v Hradci Králové co nejlépe přečkali dnešní těžké časy a společně se v co nejlepší kondici dočkali období návratu k normálnímu životu a nového nadechnutí. Proto jsem se rozhodl všechny, kdo nabízejí jakékoliv zboží či služby alespoň touto cestou podpořit. Vzniká tak virtuální místo, kde oni sami mohou představit svoji nabídku a my ostatní ji můžeme sdílet a především je podpořit útratou u nich.